Les, baker, glava prhe - ste se kdaj spraševali, kaj spada v pomivalni stroj in kaj je bolje pomiti ročno? Odkrijte pravilne odgovore.
Filtrer kuhinjske nape ali lesena deska
Filtre iz kuhinjske nape lahko brez skrbi pomijete v stroju – nadležno drgnjenje in čiščenje je le še preteklost. Po drugi strani je lesene kuhinjske deske bolje oprati ročno. Pri visokih temperaturah se les deformira, ko je moker, nabrekne in lahko poči, kar ustvari idealno mesto za razmnožitev bakterij.
Glava tuša ali noži
Prihranite si čas in trud s čiščenjem vodnega z kamna glave vašega tuša – brez skrbi jo lahko pomijete v stroju. Ostre nože pa raje operite ročno, saj lahko celo en sam cikel pomivanja v stroju poškoduje in otopi rezilo.
Plastične igrače ali kristalni kozarci
Če igrače vaših malčkov ne vsebujejo baterij, jih lahko očistite v pomivalnem stroju. Tovrstno čiščenje je tudi higiensko. Drage kristalne kozarce pa raje pomijte ročno. Sredstvo za pomivanje in sol lahko poškodujeta površino in povzročita korozijo kozarcev.
Bakreni izdelki ali držalo za zobno ščetko
Baker potrebuje posebno nego in ga je treba čistiti ročno – zaradi procesa oksidacije lahko v pomivalnem stroju počrni. Držala zobnih ščetk pa lahko povsem enostavno in higiensko očistite Zadostuje, da jih občasno pomijete v pomivalnem stroju.
Kape ali nesprijemljivih ponev
Morda se sliši nenavadno, a tudi kape lahko pomivate v pomivalnem stroju. Zanje obstajajo tudi posebna držala. Enostavno jih zložite v zgornjo košaro in zaženite program z nizko temperaturo. Pomivanju nesprijemljivih ponev v stroju pa se raje izognite. Kombinacija soli, sredstva za pomivanje in vodnega pritiska lahko poškoduje premaz in povzroči, da ponev ni več nesprijemljiva.