Vse ima svoje mesto.

Vse ima svoje mesto.

Plastika bi morala biti zložena v zgornji košari. Tam je temperatura manj agresivna kot v spodnji košari. Tako vaše plastične lopatice ne bodo videti kot odpirači za steklenice in barve ne bodo zbledele. Pazite, da elementov ne zagozdite v stroj – pribor, pokrovčki ter nadležni manjši elementi spadajo v košarico za pribor, pri čemer morajo biti noži in vilice iz varnostnih razlogov seveda obrnjeni navzdol. Kljub temu upoštevajte, da bodo bolj čisti, če so obrnjeni navzgor. Skodelice, steklenice in sklede spadajo v spodnjo košaro.

Les mora ostati zunaj.

Les mora ostati zunaj.

Lesene deske za rezanje, žlice in pribor je treba izpirati ročno. Če je les moker ali vlažen, lahko nabrekne ali se zvije. Visoke temperature v pomivalnem stroju lahko povzročijo razpoke, v katerih se lahko razmožijo bakterije. Tudi leseni ročaji lahko enostavno odpadejo, saj se lepilo pod pritiskom v pomivalnem stroju stopi.

Dobro je vedeti

Lesene deske za rezanje je najbolje čistiti z limono! Preizkusite naslednje: limono prerežite na pol, z eno polovico limone zdrgnite celo površino deske za rezanje, nato pa po deski prosto posujte grobo sol. Sol pustite učinkovati 10 minut, nato desko zdrgnite z drugo polovico limone in izperite z vodo.

Srebrnina. V pomivalnem stroju? Morda!

Srebrnina. V pomivalnem stroju? Morda!

Vaš pomivalni stroj morda ni najboljše mesto za družinsko srebrnino. Srebrnina se lahko prične izpirati in na njej se pojavijo grdi črni madeži. Razen če ni vaš pribor izdelan iz srebra čistine 925, ki je primerno za pomivanje v pomivalnem stroju. Če želite biti še bolj previdni, za srebrn pribor uporabite košarico za srebrnino.

Dobro je vedeti

Vaša srebrnina lahko ponovno zasije s pomočjo pecilnega praška ali, presenetljivo, z vročo vodo, v kateri kuhate krompir. Res je. Da bi se znebili črnih madežev na srebrini, poskusite z nekoliko zobne paste.

Zaščitite lonce in posode.

Zaščitite lonce in posode.

Številne posode so primerne za pomivanje v pomivalnem stroju. Kljub temu lahko nekateri nesprijemljivi lonci in posode vseeno izgubijo svojo lastnost nesprijemanja, ker se njihov poseben premaz v pomivalnem stroju poškoduje. Lonce brez nesprijemljivega premaza lahko seveda varno pomivate v pomivalnem stroju.

Dobro je vedeti

Resnično trdovratne in zažgane madeže na vaših loncih se lahko stopi s toplim kisom ali z vročo slano vodo. Če so madeži še bolj trdovratni, uporabite dobro staro rešitev - pecilni prašek.

Ravnajte previdno: noži.

Ravnajte previdno: noži.

Ostri kuharski noži in predvsem visokokakovostni namizni noži niso namenjeni pomivanju v pomivalnem stroju in jih raje očistite ročno. V pomivalnem stroju bodo rezila zaradi soli postala topa. Če imajo noži lesene ročaje, se lahko ti v vreli vodi razrahljajo.

Dobro je vedeti

Nožev ne pustite stati v vodi za pomivanje posode. Ločeno jih operite v mlačni vodi in jih temeljito posušite.

Običajno primerna za pomivalni stroj: plastika.

Običajno primerna za pomivalni stroj: plastika.

Plastične vrče za shranjevanje lahko brez težav pomijete v pomivalnem stroju. Večina plastičnih posod ima na dnu nalepko z napisom, ki označuje, če je posoda "primerna za pomivanje v pomivalnem stroju" ali "ni primerna za pomivanje v pomivalnem stroju". Nekateri elementi, ki niso primerni za pomivalni stroj, lahko pri pomivanju v zelo vroči vodi sprostijo nevarna onesnaževalce. Mimogrede, Bosch ima pri plastiki posebno prednost, in sicer tehnologijo Zeolith®. V primerjavi z običajnimi pomivalnimi stroji ta zelo dobro suši plastiko.

Dobro je vedeti

So vaši vrči za shranjevanje obarvali? Postavite jih ven na sonce in sonce jih bo zopet pobelilo.

Zlata pravila.

Zlata pravila.

Babičin priljubljeni porcelan je bil verjetno izdelan še preden so pomivalni stroji sploh obstajali, zato verjetno ne bo preživel visokih temperatur. Lepo okrašena skodelica lahko izgubi svoj okrasni detajl v obliki zlatega lista in tisti čudovit podedovan krožnik se lahko zlomi. Tudi novemu in zelo dragemu porcelanu je treba nameniti posebno nego. Kljub temu da je "primeren za pomivalni stroj", pogosto ni resnično odporen na tako visoke temperature.

Dobro je vedeti

Poslikavo oziroma zlato obrobo na porcelanu je treba čistiti previdno ter se izogibati grobim čistilnim sredstvom in gobicam za čiščenje.

Kozarci? Seveda!

Kozarci? Seveda!

Kozarce lahko načeloma pomivate v pomivalnem stroju. Neprozornih kozarcev in kozarcev s poslikavo ni najbolje pomivati v pomivalnem stroju. Zapomnite si, da kozarcev, še posebej občutljivih kozarcev za vino in penino, v pomivalnem stroju ne gre postavljati preblizu enega drugemu. Mimogrede, Bosch ponuja pomivalne stroje z inovativno zaščito za kozarce.

Dobro je vedeti

Kozarce je treba pred pomivanjem v pomivalnem stroju vedno najprej ročno izprati. Čiščenje motnih kozarcev si lahko olajšate z nekoliko kisa ali citronske kisline, ki ju zmešate z vročo vodo.

MyBosch

Brezplačno se registrirajte in si zagotovite številne ugodnosti.

Servis

Izjemna pomoč strankam – pred in po nakupu.

01 583 07 00

Produktno svetovanje

Za informacije in nasvete v zvezi z nakupom in uporabo hišnih aparatov smo, od ponedeljka do petka med 7. in 20. uro, dosegljivi na brezplačni telefonski številki. Kadar koli pa nam lahko pišete prek spletnega obrazca.

Prodajna mesta

Poiščite prodajno mesto v vaši bližini.